Let's Talk Islam

Dlaczego w Polsce tak bardzo nie lubimy muzułmanów? [Podcast #21]

Dane wskazują, że wyznawcy islamu są jedną z najbardziej nielubianych grup społecznych w naszym kraju. Jak do tego doszło? Jak bardzo przyczyniły się do tego media i politycy? Czy Polska jest pod tym względem wyjątkowa? Jak można temu przeciwdziałać? W najnowszym odcinku podcastu rozmawiamy o tym z prof. Katarzyną Górak-Sosnowską, specjalistką w zakresie islamofobii i kultury bliskowschodniej.

Aby posłuchać najnowszego odcinka naszego podcastu z udziałem prof. Katarzyny Górak Sosnowskiej, kliknij tutaj.

Naszej rozmowy z prof. Katarzyną Górak-Sosnowską możesz posłuchać także na platformach AnchorSpotify oraz Apple Podcasts.

Podoba ci się Podcast Islamisty? Chcesz wiedzieć więcej i czytać inne treści, które publikujemy? Zajrzyj na naszego Facebooka i Instagrama (@an_wilczynska oraz @wilczynski.karol).

Wesprzyj nas przez platformę Patronite i pomóż  tworzyć rzetelne treści o społecznościach muzułmańskich i budowaniu otwartego społeczeństwa. Jak dołączyć do grona naszych Patronów i Patronek? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Reklama

2 myśli na temat “Dlaczego w Polsce tak bardzo nie lubimy muzułmanów? [Podcast #21]

 1. Dzień dobry.
  Nie podoba mi się takie stawianie sprawy: ” Dla czego w Polsce tak bardzo nie lubimy muzułmanów ? ”
  ( proszę też podać żródło tych danych ? chętnie zobaczę pytania itp )
  Jestem chrześcijaninem ( Katolikiem ) od 30 lat. Mam kilku znajomych muzułmanów, z wieloma się spotykałem. Nie mam absolutnie jakichś uprzedzeń a tym bardziej nienawiści. Jestem nauczycielem, studiowałem teologię, i spotkałem się z tysiącami ludzi na świecie od tych 30 lat.
  Problem jest złożony i trudno ocenić co wpływa na różne zachowania i poglądy. Pamiętam jak mój znajomy muzułmanin ( prawnik ) był wściekły na tzw muzułmanów kładących się na ulicach Paryża aby się modlić i zakłócać porządek. Widzę, że często jacyś pseudo muzułmanie robią taką robotę.
  Zachowania naszych „braci” muzułmanów nie zawsze są słodkie i fajne tak jak np katolików czy innych chrześcijan.
  Artykuł odbieram więc jako pewna manipulacja, nie wiem czemu Pani stawia tak sprawę, ja nie widzę jakich przejawów nienawiści, odwrotnie nasze siostry zakonne od 5 lat bardzo pomagają rodzinie muzułmańskiej i to jest super, tylko gdzie jest też ich społeczność aby się nimi zatroszczyć i zająć? jakoś brak.
  Pozdrawiam uprzejmie.
  Zdzisław W

  Polubienie

 2. Dziękuję za bloga, zaczęłam ostatnio uczyć się o kulturze bliskiego wschodu, równolegle z nauką języka arabskiego, żeby nie dawać się nieświadomie indoktrynować przez media i łatwo dostępne treści

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s