Let's Talk Islam · Zdaniem Islamisty

Jak uczyć o religii? Jak uczyć o islamie? [Podcast #19]

Dlaczego w polskich szkołach nie potrafimy rozmawiać z uczniami o religii? Co jest najważniejsze w uczeniu o religiach świata? Czy warto rozmawiać z młodymi ludźmi w szkołach o islamie i jak to robić? Na te pytania odpowiada Przemek Staroń – psycholog, nauczyciel filozofii i etyki, Nauczyciel Roku 2018 i autor bestsellerowej książki “Szkoła bohaterów i bohaterek, czyli jak radzić sobie z życiem”.

Temat islamu nie jest mile widziany w polskich szkołach. Żeby jednak móc skutecznie walczyć z uprzedzeniami, warto wykraczać poza podstawę programową i uczyć nie tylko o tej, ale również o innych religiach świata w atmosferze poszukiwania rzetelnej wiedzy i szacunku. Tylko jak to robić? Praktyczne wskazówki przekaże Wam Nauczyciel Roku 2018, nominowany do nagrody Global Teacher Prize oraz autor książki “Szkoła bohaterów i bohaterek, czyli jak radzić sobie z życiem” – Przemek Staroń.

Naszej rozmowy z Przemkiem Staroniem możesz posłuchać na platformach AnchorSpotify oraz Apple Podcasts.

Aby odsłuchać nowego odcinka podcastu kliknij tutaj:

Podoba ci się Podcast Islamisty? Chcesz wiedzieć więcej i czytać inne treści, które publikujemy? Zajrzyj na naszego Facebooka i Instagrama (@an_wilczynska oraz @wilczynski.karol).

Wesprzyj nas przez platformę Patronite i pomóż  tworzyć rzetelne treści o społecznościach muzułmańskich i budowaniu otwartego społeczeństwa. Jak dołączyć do grona naszych Patronów i Patronek? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s