Książkownia · Let's Talk Islam

Dokąd zmierza Turcja pod rządami Erdoğana? [Podcast #18]

Czym jest Nowa Turcja? Jakie znaczenie dla Turków dzisiaj mają protesty Gezi czy pucz z 2016 roku? Czy Turcję czeka ostateczny odwrót od reform Atatürka na rzecz systemu, w którym religia odgrywa kluczową rolę? Jak Turcy postrzegają swojego prezydenta? Na te i inne pytania odpowiada Agnieszka Rostkowska – dziennikarka, wieloletnia korespondentka polskich mediów z Turcji oraz autorka książki “Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji”.

W swojej debiutanckie książce “Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Poznańskiego, Agnieszka Rostkowska rysuje przed czytelnikiem portrety przedstawicieli różnych grup tureckiego społeczeństwa – od polityków na czele z urzędującym prezydentem, po zapomnianych przez media aktywistów, członków mniejszości i syryjskich migrantów. Ciekawi cię, w jaką stronę zmierza współczesna Turcja? Posłuchaj najnowszego odcinka naszego podcastu tutaj.

Naszej rozmowy z Agnieszką Rostkowską możesz wysłuchać na platformach AnchorSpotify oraz Apple Podcasts.

Na naszym blogu znajdziesz także recenzję książki “Wojownicy o szklanych oczach. W poszukiwaniu Nowej Turcji”. Zajrzyj do niej tutaj. Książka dostępna jest w księgarniach oraz na stronie Wydawnictwa Poznańskiego.

Podoba ci się Podcast Islamisty? Chcesz wiedzieć więcej i czytać inne treści, które publikujemy? Zajrzyj na naszego Facebooka i Instagrama (@an_wilczynska oraz @wilczynski.karol).

Wesprzyj nas przez platformę Patronite i pomóż  tworzyć rzetelne treści o społecznościach muzułmańskich i budowaniu otwartego społeczeństwa. Jak dołączyć do grona naszych Patronów i Patronek? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s