Let's Talk Islam · Zdaniem Islamisty

Co Izrael i Emiraty Arabskie zyskały na nowej umowie? [Podcast #09]

Jakie są skutki normalizacji stosunków między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Izraelem? Co na to kraje sąsiednie? Kto korzysta na umowie pomiędzy tymi dwoma krajami, a kto najbardziej na niej traci? O tym wszystkim posłuchacie w nowym odcinku naszego podcastu.

13 sierpnia 2020 roku Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie ogłosiły, że uzgodniły wstępne warunki normalizacji stosunków i nawiązania relacji dyplomatycznych. Prezydent USA Donald Trump pośredniczył w umowie, którą 15 września w Białym Domu podpiszą  reprezentanci zaangażowanych krajów.

Zapraszamy Was do wysłuchania odcinka na temat politycznych, gospodarczych i społecznych skutków tego układu. Porozmawiamy też o tym, jak na umowę zapatrują się kraje pośrednio zainteresowane ustanowieniem relacji dyplomatycznych między ZEA i Izraelem oraz o tym, co na normalizacji próbują ugrać głowy poszczególnych państw.

Nowy odcinek podcastu znajdziesz tutaj:

Możesz posłuchać naszego podcastu także na Spotify lub Apple Podcasts. Subskrybuj nasze kanały, aby zawsze być na bieżąco, gdy pojawi się nowy odcinek!

Chcesz wesprzeć nasz projekt i pomóc nam tworzyć więcej materiałów takich jak ten? Dołącz do grona naszych Patronów i Patronek! To nasi Patroni i Patronki wybrali tę kwestię na wiodący temat odcinka i mają wpływ na treści, które tworzymy.

Jak zostać Patronem Islamisty? Sprawdź tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s