Let's Talk Islam

Alkohol, papier, uniwersytety – co jeszcze zawdzięczamy muzułmanom? [Podcast #08]

Czy alkohol zawdzięczamy muzułmanom? Jak hadis proroka o szukaniu wiedzy nawet w Chinach był realizowany przez Arabów i muzułmanów w średniowieczu? Jak ich osiągnięcia przekładają się dziś na nasze życie?

Z racji powrotu do szkoły i zbliżającego się powrotu studentów na uczelnie, dziś podejmujemy kilka ciekawych wątków związanych z nauką arabską i muzułmańską, szczególnie w średniowieczu. Posłuchaj kolejnego odcinka naszego podcastu!

Nowy odcinek znajdziesz tutaj:

Jeśli chcesz chcesz przeczytać więcej na temat nauki i filozofii arabskiej i muzułmańskiej, zajrzyj do tekstu, który napisaliśmy na temat życia i pracy Awicenny, jednego z najsłynniejszych przedstawicieli nauki muzułmańskiej.

Możesz posłuchać naszego podcastu także na Spotify lub Apple Podcasts. Subskrybuj nasze kanały, aby zawsze być na bieżąco, gdy pojawi się nowy odcinek!

Chcesz wesprzeć nasz projekt i pomóc nam tworzyć więcej materiałów takich jak ten? Dołącz do grona naszych Patronów i Patronek!

Nasi Patroni i Patronki mają dostęp do specjalnych treści, cotygodniowych prasówek i wielu innych. Jak zostać Patronem Islamisty? Sprawdź tutaj.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s