Let's Talk Islam

Jak w krajach muzułmańskich traktowane są osoby homoseksualne? [Podcast #06]

Australijska marka modowa MOGA wprowadziła na rynek tęczową chustę w 2017 roku w kampanii na rzecz równości społeczności LGBTQI. Fot. MOGA via reuters.com.
W jaki sposób w różnych krajach muzułmańskich traktowane są osoby o odmiennej orientacji? Czy muzułmanie geje i lesbijki wychowani na Bliskim Wschodzie żyją w także Polsce? Zapraszamy Was do rozmowy o osobach homoseksualnych w krajach muzułmańskich.

W tym odcinku naszego podcastu prezentujemy bardzo pobieżny zarys problemów, z którymi mierzą się osoby homoseksualne w krajach muzułmańskich. Zwracamy uwagę na kontekst religijny, ale przede wszystkim czynniki polityczne i społeczne, które sprawiają, że ich sytuacja jest bardzo skomplikowana.

W naszej rozmowie pojawiają się także historie homoseksualnych muzułmanów i muzułmanek, których znamy osobiście, a którzy wychowali się na Bliskim Wschodzie, a dziś żyją w Polsce. Dziękujemy im, że podzielili się z nami swoim doświadczeniem.

Odcinka podcastu Islamisty na temat osób homoseksualnych w krajach muzułmańskich możecie posłuchać tutaj.

Chcesz przeczytać więcej o tym, dlaczego podejmujemy temat mniejszości seksualnych? Zajrzyj do tekstu, który napisaliśmy na ten temat.

Zachęcamy także, aby subskrybować nasz kanał na Anchor, Spotify i Apple Podcasts i być na bieżąco zawsze, gdy publikujemy nowy odcinek podcastu.

Chcecie wesprzeć nasz projekt i pomóc nam tworzyć więcej materiałów takich jak ten? Dołącz do grona naszych Patronów i Patronek! Nasi Patroni i Patronki mają dostęp do specjalnych treści, cotygodniowych prasówek i wielu innych.

Jak zostać Patronem Islamisty? Sprawdź tutaj.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s