Let's Talk Islam · Sztuka

Muzyka orientalna. Skąd się wzięła? [Podcast #5]

Wassim Ibrahim. Fot. Islamistablog.pl
Czym jest muzyka orientalna? Czy to to samo, co muzyka arabska? Czy muzyka muzułmańska to tylko melodyjna recytacja Koranu? Jak to możliwe, że chrześcijanie i muzułmanie używali tych samych melodii do celów religijnych? Tego wszystkiego dowiecie się z najnowszego odcinka naszego podcastu.

Gościem tego muzycznego odcinka jest Wassim Ibrahim, syryjski kompozytor, dyrygent, wokalista i instrumentalista, Krakowski Ambasador Wielokulturowości. Wassim opowiada nie tylko o muzyce orientalnej Lewantu, którą wykonuje na co dzień, ale także zaprezentuje przykłady utworów, które odkrywają wiele tajemnic muzyki Bliskiego Wschodu.

W naszej rozmowie pojawia się także wątek Druzów, grupy etnicznej i religijnej, której częścią jest nasz rozmówca. Chcecie dowiedzieć się więcej na ich temat? Posłuchajcie!

Odcinka podcastu Islamisty z udziałem Wassima Ibrahima możesz posłuchać tutaj:

Możesz też subskrybować nasz kanał na Soundcloud, Spotify i Apple Podcasts, aby być na bieżąco zawsze, gdy publikujemy nowy odcinek podcastu.

Chcesz wesprzeć nasz projekt i pomóc nam przekazywać rzetelną wiedzę o muzułmanach i islamie, prawach człowieka i prawach kobiet? Dołącz do grona naszych Patronów i Patronek! Nasi patroni i patronki mają dostęp do specjalnych treści, cotygodniowych prasówek i wielu innych.

Jak zostać Patronem Islamisty? Sprawdź tutaj.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s