Informacje

Co parlamentarzystki z krajów arabskich robią dla kobiet podczas pandemii? [WIDEO]

Wzięliśmy udział w wyjątkowej rozmowie! Korzystając z zaproszenia od Arab Women Parliamentarians Network for Equality (Ra’edat) mieliśmy przyjemność uczestniczyć w dyskusji z parlamentarzystkami z Maroka, Tunezji i Wielkiej Brytanii oraz aktywistkami na rzecz wsparcia kobiet w świecie arabskim!

Podczas jednego z cyklicznych spotkań online zatytułowanego Raedat Virtual Talks mogliśmy posłuchać o tym, jakie działania podejmują arabskie parlamentarzystki, aby zapewnić lepszą ochronę praw kobietom w swoich krajach szczególnie w okresie pandemii koronawirusa, opowiedzieć o sytuacji kobiet z doświadczeniem migracji w Polsce i inicjatywach, które wraz z Wami podejmujemy jako Islamista.

W rozmowie o wyzwaniach stojących przed kobietami w dobie koronawirusa wraz z nami wzięły udział: Imen Battaieb (parlamentarzystka z Tunezji), Amy Callaghan (parlamentarzystka z Wielkiej Brytanii),  Aziza Chagaf (parlamentarzystka z Maroka), Simone Briony Louise Oluoch Olunya (Policy Advisor UN Women), Lama Atassi (doradczyni do spraw rozwoju, Syria-Francja) oraz Houda Slim, szefowa Arab Women Parliamentarians Network for Equality (Ra’edat).

Bardzo dziękujemy pani Houdzie Slim, szefowej Arab Women Parliamentarians Network for Equality (Ra’edat) za zaproszenie do rozmowy! Jej fragmentów możecie odsłuchać poniżej oraz przez playlistę w serwisie YouTube.

Islamista podczas Raedat Virtual Talks.
Aziza Chagaf, parlamentarzystka z Maroka, o osobistych i społecznych trudnościach, z jakimi mierzą się kobiety w dobie koronawirusa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s