Informacje

Papież Franciszek do Marokańczyków: razem budujmy wspólny dom

„Jako chrześcijanie i muzułmanie wierzymy w Boga Stwórcę i Boga Miłosiernego, który stworzył ludzi i umieścił ich w świecie, by żyli jak bracia” – tymi słowami papież pozdrowił Marokańczyków przed swoją wizytą w stolicy kraju, która rozpocznie się już w sobotę. Zobaczcie, co Franciszek chce przekazać mieszkańcom tego państwa tuż przed przyjazdem.

Od kilku dni jesteśmy w Rabacie i odwiedzamy miejsca oraz ludzi, z którymi spotka się papież. Chcecie to zobaczyć? Śledźcie nasz profil na Facebooku i na Instagramie!

Treść przesłania papieża w języku polskim:

Drodzy mieszkańcy Maroka!

as-Salamu alejkum! Pokój niech będzie z Wami!

Wkrótce udam się do waszego umiłowanego kraju na dwudniową wizytę. Dziękuję Bogu za tę szansę, którą mi daje.

Jestem wdzięczny Jego Wysokości, Królowi Muhammadowi VI za łaskawe zaproszenie i władzom Maroka za ich uprzejmą współpracę.

Przybywam śladami mojego świętego poprzednika, Jana Pawła II, jako pielgrzym pokoju i braterstwa w świecie, który tak bardzo go potrzebuje.

Jako chrześcijanie i muzułmanie wierzymy w Boga Stwórcę i Boga Miłosiernego, który stworzył ludzi i umieścił ich w świecie, by żyli jak bracia, szanując siebie nawzajem w różnorodności i pomagając sobie w potrzebach. Powierzył im ziemię, nasz wspólny dom, aby odpowiedzialnie jej strzegli i zachowali dla przyszłych pokoleń.

Z radością będę się z wami dzielił tymi przekonaniami bezpośrednio, podczas spotkania, które odbędzie się w Rabacie. Ponadto podróż ta da mi cenną okazję odwiedzenia wspólnoty chrześcijańskiej w Maroku i dodania jej otuchy na jej drodze. Spotkam się również z migrantami, którzy ucieleśniają apel, by wspólnie budować świat bardziej sprawiedliwy i solidarny.

Drodzy marokańscy przyjaciele, już teraz z głębi serca dziękuję wam za waszą gościnność, a przede wszystkim za wasze modlitwy i zapewniam o moich modlitwach za was i wasz umiłowany kraj.

Do zobaczenia niebawem!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s