Informacje

Organizujemy wieczór solidarności z krakowskimi muzułmanami. Dołączcie do nas!

Grafika: Emma Ismawi / Instagram: @em_swami
Zamach w Christchurch w Nowej Zelandii wywołał ogromny niepokój wśród naszych znajomych muzułmanów. Chcemy pokazać im, że jesteśmy razem z nimi i powitać ich w sercu naszego miasta, którego są częścią.

Serdecznie zapraszamy na wieczór solidarności z muzułmanami w Krakowie. Będzie on dobrą okazją nie tylko na osobiste spotkanie, ale również na wysłuchanie świadectw muzułmanów i muzułmanek mieszkających w Krakowie.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak często muzułmanie muszą mierzyć się z nieprzyjemnymi sytuacjami, hejtem w internecie czy wulgaryzmami rzucanymi w ich stronę w przestrzeni publicznej. Niestety, dochodzi wobec nich również do aktów przemocy fizycznej.

Wysłuchanie osób, które na co dzień żyją obok nas, być może pozwoli nam zrozumieć ich sytuację. W czasie wieczoru dołączy do nas również dr Tariq Al-Kubaisi, imam przy Radzie Imamów w Lidze Muzułmańskiej w RP, pracujący przy krakowskim Centrum Muzułmańskim. Razem z nim chcemy upamiętnić ofiary tragicznego zamachu w Christchurch w Nowej Zelandii i poznamy ich krótkie historie.

Wydarzenie odbędzie się w budynkach należących do Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 (sala J. Lea) w piątek, 22 marca, o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s