Informacje

Muzułmanie i chrześcijanie razem z trosce o niepełnosprawnych?

3249657868_0f7f6540a5_o
Fot. James Emery via flickr.com.
W miejscowości Mouda w północnym Kamerunie doświadczonym atakami Boko Haram 200 chrześcijan i muzułmanów znajduje schronienie i ulgę w cierpieniu. Przeczytajcie o jedynym w regionie miejscu, które łączy chrześcijan i muzułmanów w pomocy niepełnosprawnym.

Bethlehem Center w miejscowości Mouda w północnym Kamerunie to miejsce, gdzie osoby z upośledzeniem słuchu i mowy mogą uczęszczać do szkoły, a dzieci i młodzież z niepełnosprawnością fizyczną i umysłową uczą się samodzielności w codziennych czynnościach. Nie brakuje tam miejsca dla sierot ani dorosłych z różnymi stopniem niepełnosprawności.

Pracownikami placówki są zarówno chrześcijanie jak i muzułmanie. „Przynależność religijna nie jest powodem podziału: pracujemy razem. Dzielimy się radościami, nadziejami i staraniami, ale przede wszystkim pracujemy z oddaniem w świadomości wspólnej misji: dbać i dawać nadzieję cierpiącym” – mówił założyciel projektu, misjonarz Danilo Fenaroli.

Także w codziennych kontaktach pracowników i mieszkańców Centrum, którzy pochodzą z różnych tradycji religijnych, objawia się wzajemny szacunek. „Muzułmańscy dorośli, którzy uczęszczają do Centrum, często uczestniczą w chwilach refleksji i spotkaniach towarzyskich, które organizujemy. Ze szczerą ciekawością więcej niż raz pytali mnie: jak się miewa twój Bóg?” – opowiadał Danilo Fenaroli.

Bethlehem Center jest jedyną instytucją oferującą opiekę i pomoc osobom niepełnosprawnym w północnym Kamerunie. „Niestety” – mówił Danilo – „niepełnosprawność, a w szczególności upośledzenie umysłowe, zawsze była tu uważana przez wszystkich – zarówno chrześcijan, jak i muzułmanów – za przekleństwo”.

Koniecznie dowiedzcie się więcej o tym miejscu i wspaniałej pracy, jaką wykonuje. Klikajcie do artykułu na ten temat w Vatican Insider.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s