Informacje

Reprezentacja Szwecji jednym głosem: fuck racism

Zrzut ekranu 2018-06-25 o 21.54.02
Szwedzki piłkarz Jimmy Durmaz. Fot. Jimmy Durmaz via Instagram.
W odpowiedzi na wiele nienawistnych komentarzy, które pojawiły się w internecie po meczu Mistrzostw Świata Niemcy – Szwecja pod adresem szwedzkiego piłkarza o pochodzeniu imigranckim, reprezentacja Szwecji odpowiedziała antydyskryminacyjnym filmem.

Celem internetowego hejtu po meczu Mistrzostw Świata był Jimmy Durmaz – urodzony w Szwecji piłkarz z rodziny syriackich chrześcijan o korzeniach tureckich. Fala nienawistnych komentarzy wylała się na niego po tym, jak popełnił błąd podczas sobotniego meczu z Niemcami. Jak donoszą komentatorzy, pod jego ostatnim zdjęciem opublikowanym w mediach społecznościowych pojawiło się 3000 komentarzy w większości o rasistowskim charakterze. W niektórych piłkarzowi grożono śmiercią.

“Jestem piłkarzem na najwyższym poziomie. Krytyka jest czymś, z czym na co dzień musimy żyć. Jest to część naszej pracy i akceptujemy to każdego dnia. Ale bycie nazwanym „pieprzonym czarnuchem” i „zamachowcem-samobójcą” oraz groźby śmierci wymierzone przeciwko mnie i moim dzieciom są całkowicie niedopuszczalne” – powiedział Durmaz w odpowiedzi na komentarze internautów. “Jestem Szwedem i jestem dumny z tego, że noszę tę koszulkę z naszą flagą” – dodał piłkarz.

“Jesteśmy zjednoczeni, jesteśmy Szwedami” – zakończył Durmaz. Jego koledzy z drużyny wsparli go mówiąc wspólnie “fuck racism”.

Przeczytajcie więcej i zobaczcie film, który opublikowała reprezentacja Szwecji.

Więcej na ten temat przeczytajcie na stronach The Intercept oraz Wirtualnej Polski.

2 myśli na temat “Reprezentacja Szwecji jednym głosem: fuck racism

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s