Informacje

Uchodźca z Somalii najmłodszym burmistrzem w historii angielskiego Sheffield.

4C5D023D00000578-5741235-image-a-11_1526583874692
Magid Magid. Fot. Chris Saunders via bbc.com.
Pochodzący z Somalii 28-letni Magid Magid został zaprzysiężony na najmłodszego w historii burmistrza miasta Sheffield w północnej Anglii. Jest także pierwszym reprezentantem Partii Zielonych, który zdobył to stanowisko.

Wyborcy znają uchodźczą przeszłość nowego burmistrza. Kiedy w wieku 5 lat uciekał z rodziną z Somalii, najpierw pół roku spędził oczekując w obozie dla uchodźców w Etiopii. Potem nie znając ani słowa po angielsku przybył z matką i rodzeństwem do Sheffield i tam osiadł.

Przy inauguracji Magid obiecał wyborcom rozstać się z „archaiczną” naturą posady burmistrza. Można było się o tym przekonać już na samej ceremonii, przed którą dla oczekujących gości rozbrzmiewał Marsz Imperialny z Gwiezdnych Wojen.

Niedługo potem internet oszalał na punkcie jego niekonwencjonalnego portretu, który wykonano po zaprzysiężeniu – nowy burmistrz w czarnych Martensach przykucnął na balustradzie schodów w miejskim ratuszu.

Magid przyciąga wiele uwagi mediów także dlatego, że jest czarnoskóry oraz jest muzułmaniem. Zapytany o to przez The New Arab powiedział: „W czasach, w których język nienawiści i strachu jest tak widoczny w mediach, ważne jest, aby przeciwstawić mu przesłanie nadziei i jedności. A jeśli ja, jako czarny imigrant muzułmański, mogę w tym odegrać jakąś rolę, to fantastycznie!”

Przeczytajcie więcej na stronach The New ArabBBC NewsThe Independent i Daily Mail.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s