Informacje

Poranne linki Islamisty – poniedziałek, 14 maja 2018

zrzut-ekranu-2018-05-14-o-10-11-11.png
Sara Samir, brązowa medalistka w podnoszeniu ciężarów Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Fot. facebook.com/sarasamirofficial.
W sobotę miały miejsce pierwsze od czasu pokonania ISIS wybory parlamentarne w Iraku. Znane są już wstępne wyniki. Jutro ambasada Stanów Zjednoczonych oficjalnie przenosi się z Tel Awiwu do Jerozolimy, a na wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie zaczynają się starcia pomiędzy Palestyńczykami i Izraelczykami. Kobiety z Gazy stają wraz z mężczyznami w protestach na granicy strefy, aby walczyć o możliwość powrotu do domów na terenach zajętych przez Izrael. Na koniec o tym, jak uśmiech może zmienić twarz człowieka oraz o podnoszeniu ciężarów, które staje się coraz bardziej popularne wśród kobiet w Egipcie. O tym wszystkim w dzisiejszych Porannych linkach Islamisty.

1. W sobotę miały miejsce pierwsze od czasu pokonania ISIS wybory parlamentarne w Iraku [ENG]. Mimo spięć i zamieszek w prowincji As-Sulejmanija [PL] i wzajemnych oskarżeń różnych stronnictw o próbę hakowania elektronicznego systemu do głosowania uznaje się, że głosowanie w kraju upłynęło spokojnie. Państwo Islamskie groziło atakami [ENG], z których prawdopodobnie do skutku doszedł jeden[ENG] – zginęły dwie osoby w Kirkuku. Mimo problemów z systemem liczenia głosów [PL], znane są już wstępne wyniki [ENG].

2. Dzisiaj ambasada Stanów Zjednoczonych oficjalnie przenosi się z Tel Awiwu do Jerozolimy uznając w ten sposób Jerozolimę za stolicę Izraela [ENG]. Od tygodni trwały przygotowania do tego wydarzenia [ENG VIDEO]. Lider al-Kaidy, Ayman al-Zawahiri, nawołuje do ataków na amerykańską placówkę [ENG]. Tymczasem na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie dochodzi do krwawych starć [PL].

3. Od czasu rozpoczęcia protestów na granicy Gazy do palestyńskiego oporu przyłączają się także kobiety. Przeczytajcie o ich roli w protestach i zobaczcie zdjęcia [ENG].

4. Jakie procesy rządzą zmianami w wyborze szlaku migracyjnego z Afryki do Europy? Co dzieje się na szlaku Maroko-Hiszpania i dlaczego zyskuje on na popularności [PL]? Czego doświadczają migranci próbujący przedostać się przez Libię [ENG]?

5. Od czasu zdobycia brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, w Egipcie rośnie fala kobiet, które interesują się podnoszeniem ciężarów. Poczytajcie o Sarze Samir – dziewczynie, która rozpoczęła modę na podnoszenie ciężarów wśród kobiet [ENG].

6. Jak zmienia się człowiek przed obiektywem aparatu, gdy poprosisz go o uśmiech? Zobaczcie piękny eksperyment fotograficzny [FOT].

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s