Informacje

Poranne linki Islamisty – poniedziałek, 30 kwietnia 2018

41717772982_16a6b0a7be_o
Przywitanie amerykańskiego Sekretarza Stanu w Arabii Saudyjskiej. Fot. U.S. Department of State via flickr.com
Robotnicy budowlani przy pracy na przedmieściach Teheranu odnaleźli mumię, co do której domniemuje się, że są to zwłoki szacha Rezy, założyciela dynastii Pahlavi i wroga rządzących dziś ajatollahów. Amerykański Sekretarz Stanu odwiedził Arabię Saudyjską, aby negocjować zdjęcie trwającej od czerwca blokady nałożonej przez grupę krajów arabskich na Katar oraz zaangażowanie Arabii Saudyjskiej w wojnę Jemenie. Dziś rano w Afganistanie podczas podwójnego zamachu w stolicy kraju zginęło 21 osób, w tym trzech dziennikarzy. O tym wszystkim przeczytacie dzisiaj w Porannych linkach. Na koniec zobaczcie także jak śpiewa się Boba Marleya w Bahrajnie oraz przeczytajcie o czym warto pomyśleć przed wyjazdem na zagraniczny wolontariat.
1. „Wszystko wskazuje na to, że mumia, odnaleziona przypadkiem przez robotników budowlanych w Teheranie to zwłoki szacha Rezy, założyciela irańskiego państwa i wroga rządzących dziś ajatollahów” – pisze Wojciech Jagielski. Przeczytajcie o tym, co irańskie państwo zrobi z odnalezionymi zwłokami szacha [PL].
4. Jeśli jeszcze nie widzieliście jak Mohammed Al Bakri i panowie z Bahrajnu śpiewają „No Women, No Cry”, to warto puścić sobie ich wykonanie na dobry początek tygodnia.
5. Planujesz wyjazd na letni wolontariat do krajów, które doświadczyły wojny? Myślisz o pracy w obozie dla uchodźców lub szkole w którymś z krajów Globalnego Południa? Przeczytaj ten artykuł zanim wrzucisz w mediach społecznościowych swoje pierwsze selfie z wyjazdu [ENG].

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s