Informacje

Poranne linki Islamisty – środa, 11 kwietnia 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Wschodnie Aleppo, Syria. Fot. Islamista.
Gotowi do porannej prasówki? Dziś koniecznie zajrzyjcie do najnowszych doniesień z Syrii: Francja i Wielka Brytania są gotowe do rozpoczęcia operacji militarnej w kraju. Pomysł wspiera także Arabia Saudyjska. Tymczasem Rosja blokuje rozpoczęcie śledztwa, które miało odkryć, kto jest odpowiedzialny za sobotni atak chemiczny na Doumę. Przeczytajcie także o tym, dlaczego uchodźcy Rohingya przestali być mile widziani w Shamlapur w Bangladeszu. Na koniec piękne zdjęcia i tekst o tym, jak dziś wyglada życie niegdyś kwitnącej społeczności żydowskiej w uzbeckiej Bucharze oraz dlaczego polska przegrała w Strasburgu z czeczeńskimi uchodźcami.
  1. Rosja zawetowała rezolucję w Radzie Bezpieczeństwa ONZ o wszczęciu dochodzenia, mającego ustalić odpowiedzialność za ataki chemiczne w Syrii [PL, ENG].
  2. Francja i Wielka Brytania są gotowe wesprzeć Stany Zjednoczone i rozpocząć operację militarną w Syrii [PL, ENG]. Pomysł wspiera także Arabia Saudyjska [ENG].
  3. Izrael oskarża o szpiegostwo zastrzelonego w piątek palestyńskiego dziennikarza [ENG].
  4. Uchodźcy z Birmy znaleźli schronienie w Shamlapur w Bangladeszu. Jednak z czasem przestali być mile widziani. Przeczytajcie reportaż z Bangladeszu [PL].
  5. Jak działa społeczność żydowska w Bucharze? Niegdyś duża i kwitnąca, dziś to zaledwie 150 osób [ENG].
  6. Trybunał w Strasburgu orzekł, że umieszczając w detencji na niemal pół roku czeczeńską kobietę z dziećmi Polska naruszyła jej prawa. Kobieta otrzyma 12 tysięcy euro rekompensaty [PL].

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s