Informacje

Poranne linki Islamisty – sobota, 7 kwietnia 2018

Zrzut ekranu 2018-04-07 o 10.07.40
Somalijska uchodźczyni w Indonezji. Fot. Aaron Bunch/AAP via the guardian.com.
Dzień dobry! Zacznijcie dobrze weekend od porannej prasówki. Dziś polecam reportaż o tym jak układa się współpraca księcia Muhammada Ibn Salmana z Białym Domem oraz depeszę o prezydencie Turcji, który zapowiada atak na kolejne miasta w Syrii. Przeczytajcie także o ostatnich protestach w Gazie, o tym, jak MSWiA wycofuje się z pomysłu utworzenia gett edukacyjnych dla dzieci przebywających w ośrodkach dla cudzoziemców oraz zobaczcie fotoreportaż o Somalijskich kobietach, które uciekły do Indonezji. Na koniec o tym, co dzieje się z deportowanymi z Polski Czeczenami.
  1. Groźby prezydenta Turcji – Erdoǧan zapowiada, że to nie koniec ofensywy w północnej Syrii [PL].
  2. Palestyńczycy protestują na granicy Gazy – liczba ofiar rośnie [ENG]. Tymczasem Palestyńscy działacze nawołują do podjęcia pokojowych rozwiązań [ENG].
  3. Wielki reformator Bliskiego Wschodu czy kolejny dyktator? Przeczytajcie reportaż o tym jak układa się współpraca księcia Muhammada Ibn Salmana z Białym Domem [ENG].
  4. Nie będzie oddzielnej edukacji dla cudzoziemskich dzieci – MSWiA wycofuje się z pomysłu utworzenia gett edukacyjnych dla dzieci w ośrodkach dla uchodźców [PL].
  5. Fotoreportaż o Somalijskich uchodźczyniach, które uciekły do Indonezji [ENG].
  6. Co dzieje się z Czeczenami deportowanymi z Polski [PL]?
  7. Kobiety ze Sri Lanki zatrudniane do pracy w Zatoce Perskiej, są zmuszane do przyjmowanie środków antykoncepcyjnych przed wyjazdem do pracy [ENG].

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s