Informacje

Poranne linki Islamisty – środa, 4 kwietnia 2018

Zrzut ekranu 2018-04-03 o 22.35.20
Halima Aden, fot. Instagram.com.
Po małej przerwie wracamy z Porannymi linkami! 🙂 Dziś do porannej prasówki polecam dorzucić tekst Wojciecha Jagielskiego o walkach dwóch afrykańskich mocarstw, Egiptu i Etiopii, o Nil, a także reportaż o tym, jak przez zdobycze technologiczne zmieniają się małe społeczności muzułmańskie w Pakistanie, które dotychczas mieszkały w izolacji. Klikajcie poniżej żeby przeczytać także o szkole dla dzieci romskich w Iraku oraz o fenomenie najsłynniejszej modelki w hidżabie, Halimy Aden, która pojawiła się na okładce najważniejszego pisma o modzie na świecie. Na koniec przeczytajcie o epidemii ściągania i jej skutkach w Indiach.
  1. Egipt i Etiopia walczą o dostęp do wody z Nilu. Egipt bez wody z Nilu umrze z pragnienia, Etiopia chce budować tamę i elektrownię wodną [PL].
  2. Po 14 latach przerwy w działaniu swoje drzwi ponownie otwiera szkoła dla dzieci romskich w Iraku. Skąd Romowie wzięli się w tym kraju [ENG]?
  3. Jak przez lata za sprawą technologii zmieniała się mała szyicka wioska w górach Pakistanu? Przeczytajcie reportaż i zobaczcie piękne zdjęcia National Geographic [ENG].
  4. Na okładce majowego numeru brytyjskiego magazynu Vogue pojawi się Halima Aden, najsłynniejsza na świecie „modelka w hijabie”. Przeczytajcie więcej o niej i jej wystąpieniu w jednym z najsłynniejszych magazynów mody [PL].
  5. Epidemia ściągania w Indiach – desperacja studentów i ich rodzin w przeludnionym kraju prowadzi prosto do katastrofy systemu edukacji [ENG].

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s