Informacje

Poranne linki Islamisty – środa, 19 marca 2018

(fot. TAG TV / youtube.com)
W dzisiejszej porcji linków znajdziecie informację o imamie, który wzbudził uwagę czytelników serwisu wykop.pl wypowiedzią o 72 dziewicach czekających w niebie; reportaż o Tumsu, 32-letnim Czeczenie, który uciekł z rąk Kadyrowa i Putina; wiadomość o tym, jak jeden z najbiedniejszych krajów świata musi się zapożyczać, by zapewnić ochronę uchodźcom; informację o tym, co władze Myanmy myślą o łamaniu praw człowieka ludności Rohingya; felieton o planach polskich muzułmanów względem społeczności polskich żydów; oraz szokującą dla niektórych wypowiedź saudyjskiego króla o abajach i stroju kobiet. Zapraszamy :)!

 

  1. „Czarna abaja nie jest konieczna, podobnie jak czarne nakrycie głowy” – stwierdził Mohammad Bin Salman, książę koronny Arabii Saudyjskiej, wskazując że „umiar w stroju” dotyczy również mężczyzn wyznających islam [ENG].
  2. „Bóg nagradza 72 dziewicami? Ta teoria jest moralnie niedopuszczalna i nielogiczna” – tweet (samozwańczego?) imama rozpalił wczoraj… czytelników serwisu wykop.pl [PL ./ ENG]. O tym, czy rzeczywiście jest to imam, a nie osoba podszywająca się pod duchownego, dyskutowaliśmy wczoraj na naszej grupie „Porozmawiajmy o islamie” [PL].
  3. Tanzania, zmuszona do zapożyczenia się, by zapewnić ochronę ponad 350 tysiącom uchodźców z Burundi i DR Konga, chce odrzucić plan UNHCR. Przeczytajcie o dramatycznej sytuacji najuboższych krajów świata, które są schronieniem dla ok. 84 procent światowej populacji uchodźców [ENG].
  4. „Dziś nadszedł może czas by powołać jakieś forum łączące polskich Żydów i polskich muzułmanów (…). Czas ku temu odpowiedni, kiedy fala nastrojów ksenofobicznych uderza w Żydów, tak jak od kilku lat uderza w muzułmanów” – pisze Maciej Kochanowicz dla portalu Strefa Islam.
  5. „Polsko, nie odsyłaj mnie” – poruszający reportaż Ludmiły Anannikovej o 32-letnim inżynierze, który przegrywa z polskimi procedurami uchodźczymi. Tymczasem Islamista pracuje na przejściu granicznym w Terespolu, rozmawiając z funkcjonariuszami Straży Granicznej o podstawowych założeniach islamu [PL].
  6. Mimo, że raporty ONZ mówią jednoznacznie: rząd Myanmy jest winny łamaniu praw człowieka ludności Rohingya, to zostały one odrzucone przez przedstawicieli rządu. O dyskusji między ONZ i Myanmą oraz… roli Facebooka w rozpowszechnianiu ksenofobicznych informacji w tym kraju przeczytacie tutaj.

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący link? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

 

 

 

 

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s