Informacje

Poranne linki Islamisty – sobota, 17 marca 2018

Zrzut ekranu 2018-03-17 o 10.32.33
Dziewczynka z rejonu Rożawy w obozie dla uchodźców pod Mosulem. Fot. Safin Hamed/ AFP/ Getty Images.
Na dobry początek weekendu zapraszam do czytania naszych Porannych linków! Na początek wieści z Syrii – przeczytajcie komentarz przedstawiciela Watykanu od lat mieszkającego w Damaszku podsumowujący kolejny rok konfliktu oraz depeszę Pawła Pieniążka o stanie pomocy medycznej w Afrin. Ponadto o tym, czy nowa ambasada USA w Jerozolimie stanie na terytoriach spornych, Wojciech Jagielski o zmianach w Uzbekistanie i tekst o saudyjskich dążeniach nuklearnych. Na koniec o tym, jak obchodzono Dzień Kobiet w obozie dla uchodźców pod Mosulem.
  1. Kardynał Mario Zenari, przedstawiciel Watykanu mieszkający od kilku lat w Damaszku komentuje kolejny rok wojny w Syrii [PL].
  2. Paweł Pieniążek pisze o stanie pomocy medycznej w Afrin [PL].
  3. Nowa ambasada USA w Jerozolimie ma stanąć na terytoriach bezprawnie zajętych przez Izrael [ENG]?
  4. Wojciech Jagielski o nieoczekiwanej zamianie miejsc w Uzbekistanie, jeszcze niedawno jednej z najokrutniejszych dyktatur świata. Dlaczego nagle zaczęto wypuszczać więźniów politycznych i zamykać ich prześladowców? [PL]
  5. Dlaczego w jednych państwach doszło do arabskiej wiosny, a w innych nie? O tym znany Wam z naszego bloga dr Łukasz Fyderek z UJ [PL].
  6. Książę Arabii Saudyjskiej zaznacza, że nie zostanie w tyle za Iranem, jeśli sąsiedni kraj wejdzie w posiadanie broni nuklearnej {ENG].
  7. Dzień Kobiet w obozie dla uchodźców Jadaa pod Mosulem [WIDEO ENG].

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s