Informacje

Poranne linki Islamisty – środa, 14 marca 2018

Rohingya_displaced_Muslims_05
Muzułmanie Rohingya. Fot. Seyyed Mahmoud Hosseini via commons.wikipedia.org.
Cześć! Klikajcie w Poranne linki po garść dobrych tekstów z porannej prasówki. Dzisiaj polecam zajrzeć do ostatnich raportów na temat Ghouty oraz Afrin – pod Damaszkiem jedna z grup powstańczych opuściła miasto, pozostałe dwie walczą, a Kurdowie w Afrin są niemal otoczeni przez siły tureckie. Ponadto zobaczcie wstrząsający reportaż o ciężarnych i młodych matkach Rohingya wypędzonych z Birmy i tekst o kontrowersjach wokół tego, co zrobić z ciałem dyktatora, Muammafa Kaddafiego. Na koniec o tym jak w Warszawie imigranci przygotowują posiłki dla bezdomnych.
  1. Siły powstańcze w Ghoucie słabną. W ostatnich tygodniach zginęło tam już 1000 osób [PL].
  2. Kurdowie w Afrin są już niemal oblężeni przez siły tureckie [ENG]. Według danych Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka liczba ofiar to przynajmniej 1050 osób, w tym 201 cywilów [PL].
  3. Jak wygląda ciąża i macierzyństwo dla wypędzonych z Birmy kobiet Rohingya? Przeczytajcie wstrząsający reportaż zrealizowany dzięki akcji crowdfundingowej [PL] oraz raport o tym, dlaczego prześladowania tej grupy mają znamiona ludobójstwa [ENG] .
  4. Co stało się z ciałem Muammafa Kaddafiego, wieloletniego niepodzielanego władcy Libii? Czy znane jest miejsce jego pochówku [ENG]?
  5. W Warszawie imigranci przygotowują posiłki dla bezdomnych [PL].

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s