Informacje

Poranne linki Islamisty – poniedziałek, 12 marca 2018

Zrzut ekranu 2018-03-12 o 09.33.19
Muhammad Najem, znany jako selfie nastolatek z Ghouty. Fot. http://niemanstoryboard.org/
Cześć! Na dobry początek tygodnia klikajcie w świeżą dawkę tekstów w porannej prasówki Islamisty. Na początek przeczytajcie historię 15-latka, Muhammada Najema, który przez swoje selfi dokumentuje tragedię wschodniej Ghouty. Polecam także tekst o losach migrantów z Afryki, którzy trafili do Izraela oraz o tym, jak mimo poważnych obaw humanitarnych Wielka Brytania sprzedaje broń Arabii Saudyjskiej. Na koniec o tym, czy kraje arabskie coraz bardziej się sekularyzują i jak wygląda emiracki tort weselny za milion dolarów.
  1. 15-letni Muhammad Najem nie przestaje robić selfie we wschodniej Ghoucie. Dzięki tym zdjęciom świat dowiaduje się, jak wyglądają oblężone przedmieścia Damaszku. Przeczytajcie także reportaż UNHCR przygotowany przez osoby, które wjechały z pomocą humanitarną do Ghouty [ENG].
  2. Co się dzieje z migrantami z Afryki, którzy trafili do Izraela? Dlaczego są deportowani? Czy Izrael z kraju powstałego na imigracji stanie się krajem deportacji [ENG]?
  3. Wielka Brytania sprzedaje Arabii Saudyjskiej 48 samolotów bojowych mimo sprzeciwu obywateli i poważnych obaw humanitarnych dotyczących tego, w jaki sposób zostaną użyte [ENG].
  4. Czy kraje arabskie coraz bardziej się sekularyzują? Co mają z tym wspólnego ich despotyczne rządy [ENG]?
  5. W Dubaju powstał tort weselny wart milion dolarów. Zobaczcie jak wygląda [ENG].

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s