Informacje

Poranne linki Islamisty – sobota, 10 marca 2018

Woman_and_child_from_Tajikistan
Tadżycka kobieta z dzieckiem. Fot. Steve Evans via flickr.com.
Wyspani? 🙂 Gotowi na dobrą dawkę tekstów i informacji? Na weekend polecam Wam kolejną depeszę Pawła Pieniążka na temat konfliktu syryjskiego – tragedia Ghouty i Afrin trwa, warto być na bierząco z tym co dzieje się w Syrii.  Przeczytajcie także o Sri Lance, gdzie wybuchają największe od lat starcia religijne – nacjonalistyczni buddyści prześladują muzułmanów i chrześcijan oraz o uchodźcach z Tadżykistanu w Polsce. Na koniec audycja o tym, czy polscy uczniowie są ksenofobami i film o Afganistanie.
  1. W Afrin i Ghoucie dalej trwają walki – tragedia cywilów się nie kończy. Przeczytajcie depeszę Pawła Pieniążka z Syrii [PL].
  2. Na Sri Lance wybuchają największe od lat starcia religijne. Bilans walk: kilka zastrzelonych osób i kilkadziesiąt rannych. Na porzadku dziennim są antyislamskie hasła, obrzucanie domów kamieniami, wyciąganie muzułmanów z autobusów, palenie ich sklepów. Odradza się agresywny, nacjonalistyczny buddyzm [PL].
  3. Dla tadżyckich uchodźców Polska jest ślepą ulicą – dlaczego Tadżycy przybywają do Polski i dzieje się z nimi dalej? [ENG].
  4. Czy polscy uczniowie są rasistami i ksenofobami? Przeczytajcie i posłuchajcie audycji w Radio TOKfm na temat prowokacyjnego eksperymentu na temat ksenofobii i rasizmu przeprowadzanego w Polskich szkołach [PL].
  5. Widzieliście film „Na Jedwabnym szlaku – Zima w Afganistanie”? Jeśli nie, skorzystajcie z okazji, gdyż można go legalnie i za darmo zobaczyć w serwisie ARTE. Zobaczcie jak szwajcarski reżyser na nartach przemierza pasma górskie Jedwabnego Szlaku [PL].

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s