Informacje

Algierczyk płaci mandaty za muzułmanki z zakrytymi twarzami w Europie. Dlaczego to robi?

11293055985_13845b2d32_o
Fot. Michał Huniewicz via flickr.com.
Algierski biznesmen zapłacił już 1538 mandatów za kobiety, które mimo zakazów w niektórych krajach europejskich zakrywają twarze w miejscach publicznych. Teraz zaoferował się płacić kary za muzułmanki z Danii. Dlaczego to robi?

Rasheed Nekkaz, algierski biznesmen i aktywista mieszkający w Paryżu, od 2010 roku płaci kary grzywny za muzułmanki, które mimo zakazów w niektórych europejskich krajach pojawiają się w miejscach publicznych z zakrytą twarzą. Do tej pory zapłacił już 1538 mandatów w sześciu krajach, które wprowadziły tak zwany burka ban: we Francji, Szwajcarii, Belgii, Austrii, Holandii i Niemczech.

Nekkaz ogłosił, że zgromadził fundusze w wysokości miliona euro i będzie płacił kary także za muzułmanki w Danii – kraju, którego rząd przegłosował zakaz zakrywania twarzy 6 lutego 2018 roku.

Skąd bierze się jego motywacja?

„Rządy w Europie nie tworzą rozwiązań dla muzułmanów, które miałyby sprawić, że przystosują się do Europy. Dlatego społeczności muzułmańskie w Europie muszą być znacznie silniejsze, aby chronić swoje interesy” – powiedział Rasheed Nekkaz.

Z drugiej strony Nekkaz odwiedził Iran, żeby wesprzeć 29 kobiet aresztowanych 8 marca za publiczne zdjęcie muzułmańskich chust na ulicach Teheranu.

„Powodem, dla którego tu jestem, nie jest obrona religii, ale obrona wolności. Zasada wolności jest uniwersalnym prawem”- powiedział Nekkaz. – „Dlatego bronię wolności tych, którzy chcą nosić zasłony w Europie i tych, którzy nie chcą nosić zasłon w Iranie” – dodał.

Czytajcie więcej na ten temat: DAILY SABAHReuters.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s