Informacje

Poranne linki Islamisty – środa, 7 marca 2018

Zrzut ekranu 2018-03-07 o 10.09.16
Kadr z filmu „Sold in America” Noor Tagouri.
Dzień dobry w środę! Oto nasza śród-tygodniowa dawka dobrych tekstów do polecenia dla Was. Przeczytajcie pierwszy fragment i obejrzyjcie wideo polskiego reportera, który opisuje sytuację uchodźców Rohingya w Bangladeszu. Polecam także wideo o tym, jak muzułmanie ukrywają się przed prześladowaniem w kościołach w Republice Środkowoafrykańskiej oraz jak tekst o tym, jak rząd Emiratów Arabskich wprowadza licencje dla internetowych celebrytów. Na koniec polecam bardzo dobry, krótki trzyczęściowy tekst i film dokumentalny o prostytucji i handlu ludźmi w USA przygotowany przez muzułmańską dziennikarkę, Noor Tagouri.
 1. Reportaż z Bangladeszu, gdzie w ciężkich warunkach żyją uchodźcy z Birmy [PL].
 2. Licencje dla internetowych celebrytów? Emiraty Arabskie wprowadzają nowe prawo [ENG].
 3. Mimo zawieszenia broni trwają ataki na syryjską wschodnią Ghoutę [ENG].
 4. Muzułmanie chronią się przed prześladowaniem w kościelnych kwartałach i przygotowanych tam obozach w Republice Środkowoafrykańskiej [WIDEO ENG].
 5. Krótki film dokumentalny „Sold in America” o o prostytucji i handlu ludźmi w USA przygotowany przez muzułmańską dziennikarkę, Noor Tagouri [ENG].

  *   *   *

  Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

  Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s