Informacje

Poranne linki Islamisty – poniedziałek, 5 marca 2018

Zrzut ekranu 2018-03-04 o 21.08.30
Saudyjka za kierownicą. Fot. https://www.pakistantoday.com.pk.
Cześć! Zaczynamy nowy tydzień dawką rzetelnych informacji i dobrych tekstów. Przeczytajcie o tym, jak meczety w Wielkiej Brytanii otwierają drzwi dla bezdomnych chroniących się przed mrozem, o tym ile kobiet zgłosiło się do pierwszych saudyjskich szkół nauki jazdy i o wiosce tylko dla kobiet w Kenii. Na koniec zobaczcie trailer krótkometrażowego filmu nominowanym do Oscara, który pokazuje historię solidarności muzułmanów i chrześcijan.
  1. Siarczyste zimy nawiedziły także Wielką Brytanię. Meczety otwierają swoje drzwi dla bezdomnych, którym grozi śmierć z wychłodzenia [ENG].
  2. Do pierwszej szkoły nauki jazdy dla kobiet w ciągu trzech dni zgłosiło się 165 tysięcy kobiet [PL].
  3. Jak to jest być pierwszą i jedyną dyrygentka w Iranie – kraju, gdzie kobietom nie pozwala się występować na scenie czy śpiewać partii solowych? Przeczytajcie historię Nezhat Amiri [ENG].
  4. Krótkometrażowy film „Watu Wote” (polski tytuł to „My wszyscy”, niestety nie otrzymał Oscara na gali, która miała miejsce wczoraj w nocy) o przykładzie solidarności pomiędzy muzułmanami i chrześcijanami w Kenii nominowany do Oscara. Przeczytajcie krótką recenzję amerykańskiego znawcy islamu i zobaczcie trailer [ENG].
  5. W Kenii od 1990 roku istnieje wioska Umoja, gdzie kobiety uciekają przed obrzezaniem, wykorzystywaniem czy przemocą. Oficjalnie panuje tam zakaz wstępu dla mężczyzn. Skąd wziął się ten pomysł [PL, ENG, WIDEO ENG]?

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s