Informacje

Poranne linki Islamisty – sobota, 3 marca 2018

Zrzut ekranu 2018-03-03 o 10.37.03
Pakistański mężczyzna, który uciekł z Ghuty. Fot. http://www.alaraby.co.uk.

Dzień dobry! Zakopcie się pod ciepłym kocem i przeczytajcie garść informacji. Dziś w porannych linkach Wojciech Jagielski o zmianach w Arabii Saudyjskiej, jazydzkie kobiety o braku etyki wśród dziennikarzy, którzy za wszelką cenę chcą pisać o ich tragicznych doświadczeniach oraz kim są pierwsi cywile, którym udało się wydostać z oblężonej wschodniej Ghuty i co mówią o konflikcie. Na koniec o tym, jak w Iraku po raz pierwszy od 1990 roku zorganizowano międzynarodowy mecz piłkarski.

  1. Pakistański starszy mężczyzna i jego żona to prawdopodobnie pierwsi cywile, którym udało się opuścić oblężoną wschodnią Ghutę. Co mówią o konflikcie [ENG]?
  2. Wojciech Jagielski o zmianach wprowadzanych przez księcia Muhammada Ibn Salmana w Arabii Saudyjskiej [PL].
  3. Jazydzkie kobiety o etyce dziennikarskiej osób, które chcą za wszelką cenę pisać o ich tragedii [ENG].
  4. Co się stało z al-Kaidą w Syrii i czy będzie ona kolejnym graczem, który odpadnie z tego konfliktu [ENG]?
  5. Szkoła dla uchodźców nie musi być brzydka i szara. Ten architekt za swój projekt szkoły dla przesiedlonych Syryjczyków zgarnia międzynarodowe nagrody [ENG].
  6. W Iraku po raz pierwszy od 1990 roku zorganizowano międzynarodowy mecz piłkarski. Piłka okazała się dla Irakijczyków ważniejsza niż polityka [ENG].

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s