Informacje

Poranne linki Islamisty – środa, 28 lutego 2018

yCARpcoPjHM7U6XCJ386U21NAjVxIjeG
Prezydent Turcji, Recep Erdogan. Fot. en.kremlin.ru
Dzień dobry! Garść linków na dzisiaj. Mimo zawieszenia broni, tragedia Ghuty trwa. Przeczytajcie o zainicjowaniu śledztwa w sprawie użycia broni chemicznej na przedmieściach Damaszku. Narasta propaganda wojenna w Turcji – prezydent kraju obiecuje dziewczynce, że jak zostanie męczennikiem za kraj, zostanie uhonorowana turecką flagą. Ponadto w linkach o protestach ortodoksyjnych żydów przeciwko ingerencji w nowelizację ustawy IPN w Polsce oraz o tym kim są biedaturyści.
  1. Trwa śledztwo w sprawie ponownego użycia gazów bojowych w Ghucie [ENG]. Proponowane zawieszenie broni trwa tylko przez pięć godzin w ciągu dnia.
  2. Prezydent Turcji, Recep Erdogan, spotyka się z wyborcami i wyciąga na scenę małą dziewczynkę ubraną w mundur. Obiecuje jej, że jak „zostanie męczennikiem”, zostanie uhonorowana turecką flagą [PL, ENG].
  3. Myślałeś, że wiesz już wszystko o Izraelu? Tymczasem członkowie antyizraelskiego, ortodoksyjnego ruchu Neturei Karta, protestują przed ambasadą RP przeciwko izraelskiej ingerencji w polskie prawo. Zobaczcie film [HEB].
  4. W byłym więzieniu Państwa Islamskiego w Faludży zorganizowano wyjątkową wystawę upamiętniającą ofiary tego miejsca [ENG].
  5. Nie do końca w islamistycznych klimatach (chociaż osoby, które mogłyby stać się bohaterami tego tekstu pojawiają się też w krajach muzułmańskich) – kim są biedaturyści albo begpackerzy? Bardzo polecam przyjrzeć się temu zjawisku [PL].

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s