Informacje

Poranne linki Islamisty – sobota, 24 lutego 2018

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Wschodnie Aleppo, Syria (luty 2017). Fot. Islamista.
Dzień dobry! Zaczynamy weekend dawką rzetelnej informacji. Kolejne tragiczne doniesienia z Syrii – Rosja sprzeciwia się propozycji 30-dniowego zawieszenia broni we wschodniej Ghucie. Tymczasem liczba ofiar bombardowań przekracza już 400 osób. Niepokojące wieści dochodzą nas także z Mjanmy, gdzie wioski opuszczone przez prześladowanych Rohingya zrównano z ziemią. Na koniec przeczytajcie bardzo dobry tekst o tym, jak w Polsce zarządza się strachem i skąd w centrum Krakowa wziął się minaret?
  1. Rosja, największy sojusznik Baszszara al-Asada, blokuje rezolucje ONZ o 30-dniowym okresie zawieszenia broni w syryjskiej wschodniej Ghucie [ENG]. Tymczasem rejon jest wciąż bombardowany – w ciągu ostatnich 6 dni zginęło ponad 400 osób [WIDEO ENG]. Arabia Saudyjska nawołuje do zatrzymania machiny przemocy w kraju [ENG].
  2. Bardzo dobry tekst analizujący podejście Polaków, w tym polskich polityków, do uchodźców i temat zarządzania strachem w mediach [PL].
  3. Opuszczone przez prześladowanych muzułmanów Rohingya wioski w Mjanmie zostały przez władze kraju zrównane z ziemią buldożerami. W ten sposób niszczy się dowody prześladowań i utrudnia prowadzenie śledztwa w sprawie prześladowań [ENG].
  4. Jak to jest być homoseksualistą w Gazie – żyć w społeczeństwie, które karze homoseksualistów śmiercią [ENG]?
  5. Rzadko słyszymy o tym, co dzieje się w Bahrajnie. Tymczasem znany w kraju bloger i przewodniczący Bahrańskiego Centrum Praw Człowieka, Nabeel Rajab, został skazany na dodatkowe 5 lat więzienia za krytykowanie saudyjskiej koalicji walczącej w Jemenie oraz występowanie przeciwko torturom w bahrańskich więzieniach. Aktywista przebywa w więzieniu od 2015 roku [ENG].
  6. Skąd wziął się minaret w centrum Krakowa [WIDEO PL]?

Za włączenie się w tworzenie porannych linków dziękuję Tomkowi i Justynie 🙂

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s