Informacje

Poranne linki Islamisty – poniedziałek, 19 lutego 2018

17059410859_f0349e4eea_o
Kurdowie walczącyc w YPG. Fot. Kurdishstruggle via flickr.com
Dzień dobry! Klikajcie w poranne linki, aby poczytać dobre teksty prasowe na temat aktualnych wydarzeń. Dziś polecam kolejny wywiad z Wojciechem Jagielskim, który opowiada między innymi o swoich dziennikarskich wyjazdach do Afganistanu i kulisach pracy reportera wojennego. Przeczytajcie koniecznie także reportaż Pawła Pieniążka na temat syryjskich Kurdów, alarmujące informacje o wyrokach dożywocia dla kolejnych dziennikarzy w Turcji i raport na temat podejścia Polaków do uchodźców przygotowany przez Polską Akademię Nauk.
  1. Wywiad z reporterem Wojciechem Jagielskim o Indiach, dziennikarskich wyjazdach do Afganistanu i kulisach pracy reportera wojennego [PL].
  2. „Syryjska wojna się nie skończyła” – pisze w swoim reportażu z Paweł Pieniążek. Poczytajcie o spojrzeniu polskiego reportera na Kurdów [PL].
  3. Komitet Badań nad Migracjami PAN przygotował pierwszy raport na temat sytuacji uchodźców w Polsce. Czytajcie koniecznie [PL].
  4. Troje tureckich dziennikarzy skazano na dożywocie. Obrońcy praw człowieka alarmują [ENG].
  5. Szef Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji w rozmowie o tak zwanym kryzysie migracyjnym. Przeczytajcie wywiad ze specjalistą w dziedzinie migracji o aktualnym stanie migracji w Europie i na świecie [ENG].

Za włączenie się w przygotowanie linków bardzo dziękuję Ani 🙂

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s