Informacje

Poranne linki Islamisty – sobota, 17 lutego 2018.

Zrzut ekranu 2018-02-16 o 10.47.58
Aya Shabaan, 22-letnia Egipcjanka zlinczowana w internecie za suknię ślubną. Fot. egyptindependent.com
Na dobry początek weekendu zapraszam do poczytania naszych porannych linków! Dzisiaj polecamy tekst o aplikacji, która pomaga migrantom w uchodźcom we Włoszech znaleźć pomoc i uniknąć wykorzystywania, o odnalezieniu najstarszej znanej wersji Koranu i o tym, dlaczego Egipcjanka została zlinczowana w internecie za założenie czarnej sukni ślubnej.
  1. „Migranci potrzebują przewodnika w podróży” – stwierdzili twórcy aplikacji MigrAdvisor wspomagającej migrantów i uchodźców w poszukiwaniach szpitali, posterunków policji czy konsulatów. Poczytajcie o tej niezwykłej inicjatywie z Włoch [ENG].
  2. Na Uniwersytecie Birmingham dokonano rewolucyjnego odkrycia. Odnaleziony Koran prawdopodobnie został zredagowany na prośbę Abu Bakra, jednego a najbliższych przyjaciół Proroka Muhammada i pierwszego kalifa. Jest to prawdopodobnie najstarsza wersja świętego tekstu na świecie [ENG].
  3. Marcin Zaborowski, fotograf National Geographic i laureat Grand Press Photo w radiowej rozmowie opowiada o polecanym już przez nas projekcie „Rohingyas”, który jest zapisem historii bohaterów i losów prześladowanej muzułmańskiej społeczności Rohingja. Koniecznie posłuchajcie [PL].
  4. Zbliżają się Oscary! Na liście nominowanych znalazł się film animowany „Breadwinner” o losach 11-letniej dziewczynki. Film jest współprodukowany przez Angelię Jolie, która aktywnie włącza się w prowadzenie projektów humanitarnych w tym kraju. Zobaczcie trailer [ENG]!
  5. Dlaczego muzułmanka została zlinczowana w internecie za to, że założyła czarną suknię ślubną? [ENG]

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s