Informacje

Poranne linki Islamisty – poniedziałek, 12 lutego 2018

34566683216_c5eaf11700_b
Prezydent Francji, Emmanuel Macron. Fot. thierryleclercq via flickr.com.
Dzień dobry! Dziś w wybraliśmy dla Was kilka tekstów na dobry początek dnia. Klikajcie poniżej, żeby poczytać o tym, czego węgierskie podręczniki szkolne uczą dzieci na temat uchodźców i terroryzmu, jak francuski prezydent chce reformować islam i dlaczego muzeum w Luwrze przepraszało Katar za mapy wywieszone w Dubaju. Na koniec o najlepszych syryjskich lodach, które będzie można zjeść w Kalifornii.
  1. Nowe szkolne podręczniki na Węgrzech mieszają politykę do programu edukacyjnego – mają przekazywać dzieciom stereotypy na temat migracji i terroryzmu bazując na węgierskiej historii [ENG].
  2. Prezydent Macron chce zreformować działanie instytucji muzułmańskich we Francji. Jak ma wyglądać ta zmiana [PL]?
  3. Z mapy Półwyspu Arabskiego wystawionej w oddziale Luwru w Dubaju wymazano Katar, co wywołało kolejny skandal i pogorszyło już i tak bardzo chłodne relacje między Katarem i Emiratami Arabskimi. Jak potoczyła się sprawa i dlaczego Luwr przepraszał za wywołanie awantury [ENG]?
  4. Najsłynniejsze lody Bakdash w Damaszku można zjeść nawet teraz, w czasie wojny (nawet my nie przepuściliśmy tej okazji będąc w Syrii). Teraz trafią do Kalifornii [ENG].
  5. Zobaczcie inną twarz Afganistanu – komiks i piękne zdjęcia z projektu „Czekając na nadzieję” [ENG].

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s