Informacje

Poranne linki Islamisty – sobota, 10 lutego 2018

Zrzut ekranu 2018-02-09 o 22.45.03
Książę Brunei. Fot. instagram.com.
Dobry weekend warto zacząć od dobrej lektury. Dlatego dziś w Porannych linkach polecamy tekst o pierwszym muzułmańskim burmistrzu Londynu – o tym, jak radzi sobie z terroryzmem i Brexitem oraz dlaczego jest najpopularniejszym politykiem w swoim kraju. Ponadto między innymi o pogarszającej się sytuacji syryjskiego regionu Idlib i o tym, jak się żyje księciu Brunei – synowi jednego z najbogatszych władców na świecie. Na koniec krótki film dla fanów kotów 😉 Klikajcie poniżej!
  1. W nowym Magazynie Pismo poczytajcie o burmistrzu Londynu, Sadiqu Khanie – jego politycznej karierze, poglądach na walkę z terroryzmem i Brexit [PL].
  2. W byłej stolicy Państwa Islamskiego otwarto uczelnię dla kobiet, która ma wzmocnić i edukować dziewczyny z Rakki [ENG].
  3. Tragiczna sytuacja regionu Idlib, który zasłynął jako region oporu wobec reżimu Baszszara al-Asada, przyczynia się do zwiększania liczby przesiedlonych Syryjczyków [ENG].
  4. Izrael planuje deportować 20 tys. osób poszukujących azylu w tym kraju – wśród nich także pochodzących z ogarniętego wojną Sudanu i Erytrei, gdzie panuje jeden z najsurowszych reżimów na świecie [ENG].
  5. Po zamachu stanu Turcja zmienia się nie do poznania. Dziś jest krajem o mniejszych swobodach obywatelskich niż wiele państw muzułmańskich. Co się dzieje w Turcji Erdogana? [PL]
  6. Jak wygląda życie 26-letniego księcia Brunei – syna jednego z najbogatszych władców na świecie? Warto poczytać choćby po to, żeby zobaczyć jak mieszka człowiek, który zamiast kota w domu trzyma małe lamparty… [ENG]
  7. Francuski meczet staje się królestwem kotów, a modlącym się to chyba nie przeszkadza [FR].

Za włączenie się w przygotowywanie Porannych linków bardzo dziękuję Izabeli i Julii 🙂

*   *   *

Poranne linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s