Informacje

Poranne linki Islamisty – środa, 7 lutego 2018.

26907580_10155833880975673_1036804295395248364_n
Wojciech Jagielski. Fot. facebook.com./empikcom
Dzień dobry! W dzisiejszej prasówce radiowy wywiad z Wojciechem Jagielskim o jego najnowszej książce i o tym, co pociągnęło go do Indii. Poczytajcie też o tym, jak pracuje się polskiemu lekarzowi w Mjanmie i kto uczy dzieciaki w obozach dla uchodźców jak być tolerancyjnym. A na koniec wywiad z afgańską artystką graffiti, która rysuje dziewczyny w burkach na ulicach Kabulu. Łapcie poranne linki!
  1. Przesiedlony nauczyciel z Homs uczy syryjskie dzieciaki w libańskim obozie dla uchodźców w Ihsan tolerancji i jak żyć razem, żeby zapobiec przyszłym konfliktom [ENG].
  2. Michał Zieliński, dziennikarz i fotograf, opowiada o pracy polskiego pediatry, który co roku wyjeżdża leczyć dzieci w Mjanmie [PL]. Klikajcie choćby dla samych zdjęć. Naprawdę warto.
  3. W rozmowie w radiowej Czwórce Wojciech Jagielski opowiada o swoich wspomnieniach w Indii i najnowszej książce „Na wschód od zachodu” [PL]. Dla niecierpliwych – wywiad rozpoczyna się w 10-tej minucie nagrania i zawiera muzyczne przerywniki.
  4. Przeczytajcie bardzo ciekawy wywiad z afgańską artystką Shamsią Hassani o tworzeniu burkowych graffiti i życiu artysty w Kabulu [ENG].

*   *   *

Poranne Linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata.

Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s