Informacje

Poranne linki Islamisty – środa, 31.01.2018

640px-Agdz_Football_(soccer)_match
Mecz piłki nożnej w Agdz w Maroku. Fot. Daoudfimaroc via commons.wikipedia.org
Wstaliście już? Kawa zrobiona? To klikajcie w linki, które polecamy na dzisiaj. Poczytajcie o amerykańskiej pomyłce, która kosztowała życie 7 Irakijczyków oraz o staraniach Maroka, aby zostać organizatorem Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Polecamy także radiową rozmowę z muftim Tomaszem Miśkiewiczem na temat budowy nowego meczetu dla Tatarów finansowanego przez Arabię Saudyjską i wywiad z Moniką Bobako, autorką książki „Islamofobia jako technologia władzy”.

Poranne linki Islamisty – środa, 31.01.2018.

1. Kolejna seria zamachów. 7 osób zginęło, a 15 zostało rannych na skutek błędów podczas amerykańskiej próby schwytania bojownika podejrzanego o terroryzm w irackiej prowincji Anbar. Wśród zabitych byli członkowie ochrony i cywile [ENG]. W innym zamachu dokonanym we wtorek w południowym Jemenie, zginęło co najmniej 11 osób. Celem samobójczego ataku za pomocą samochodu pułapki był wojskowy punkt kontrolny [PL].

2. Arabia Saudyjska ma sfinansować budowę Muzułmańskiego Centrum Kultury i Edukacji w Białymstoku dla wspólnoty Tatarów. Czy budynek powstanie? Posłuchajcie rozmowy Kuby Strzyczkowskiego z muftim Tomaszem Miśkiewiczem, członkiem Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w Polsce [PL]. Co myślicie o pytaniach zadanych radiowemu gościowi?

3. Maroko po raz piąty ubiega się o to, by zostać organizatorem Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Ruszyła kampania promująca propozycję mistrzostw – Casablanca 2026 [ENG].

4. Czy islamofobia pojawiła się w Polsce wraz z tematem uchodźców? Bardzo ciekawy wywiad z dr Moniką Bobako, autorką popularnej ostatnio książki „Islamofobia jako technologia władzy” [PL].

*   *   *

Poranne Linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata. Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s