Informacje

Poranne linki Islamisty – poniedziałek, 29 stycznia 2018

Zrzut ekranu 2018-01-29 o 10.22.02
Fot. Russell Watkins/DFID / Flickr.com / CC BY 2.0.
Dziś o tym, jak Polska podbija nagłówki wielkich portali na całym świecie z powodu nowelizacji ustawy o IPN. Sprawę skomentowali już nie tylko izraelski prezydent i premier, ale także liderzy opozycji i Instytut Yad Vashem. Do tego bardzo dobry materiał o tym, dlaczego libańskie wysypiska śmieci grożą katastrofą ekologiczną także w Unii Europejskiej i o ostatnich tragicznych doniesieniach z Afganistanu.

1. Seria zamachów w Kabulu.

Dziś rano doszło do kolejnego zamachu w Kabulu [ENG]. Sobotni zamach w Afganistanie pochłonął blisko 100 ofiar. Niemal 200 osób zostało rannych [PL].

2. Gigantyczne wysypiska w Libanie grożą Unii Europejskiej.

W Bejrucie (Liban) istnieją dwa gigantyczne wysypiska śmieci, które zanieczyszczają Morze Śródziemne. Czy UE będzie tylko obserwować z boku rozwijającą się katastrofę ekologiczną [ENG]?

3. Teheran w śniegu.

Mieszkańcy Iranu modlili się o długo oczekiwany deszcz. Niektórzy zaczęli już myśleć o opuszczeniu kraju z powodu suszy. Nieoczekiwanie Teheran nawiedziła śnieżyca! Zobaczcie bardzo dobry materiał  i radość mieszkańców rzucających się śnieżkami 😀 Czy śnieg rozwiązał irański problem? [ENG]

4. Polsko-izraelska awantura o nową ustawę IPN.

W Izraelu gwałtownie zareagowano na przyjęcie przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN. W polsko-izraelskiej awanturze, która wybuchła w sobotę 27 stycznia  zdążyli już zabrać głos izraelski prezydent, premier, liderzy partii opozycyjnych oraz instytut Yad Vashem [PL]. Sprawę komentują także największe media międzynarodowe [ENG].

*   *   *

Poranne Linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata. Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s