Informacje

Poranne linki Islamisty – sobota, 27.01.2018

Zrzut ekranu 2018-01-27 o 10.45.48
Chłopcy na dachu domu w Kairze. Mural za nimi i zdjęcia autorstwa artysty elseed. For. elseed via instagram.com.
Dziś wydanie weekendowe, dlatego przygotowaliśmy dla Was więcej linków niż zazwyczaj. Poczytajcie o Niemce skazanej na śmierć za przyłączenie się do ISIS, olimpijczyku-uchodźcy z Sudanu oraz o tym, za co można zostać zdyskwalifikowanym z konkursu piękności wielbłądów w Arabii Saudyjskiej. Po te i inne linki, klikajcie poniżej.

Poranne linki – sobota, 27.01.2018.

  1. The Independent podaje, że nieznana z imienia obywatelka Niemiec podróżowała do Syrii i Iraku z dwiema córkami, aby przyłączyć się do Państwa Islamskiego. Irak skazał ją na śmierć. Poczytajcie o niej i innych kobietach, które dołączyły do ISIS [ENG].
  2. Państwo Islamskie przyznaje się do ataku terrorystycznego na siedzibę brytyjskiej organizacji humanitarnej Save the Children w Afganistanie [ENG].
  3. Ponad dwa miliony muzułmanów ze 130 krajów spotkało się na coroczne Biswa Ijtema. Zobaczcie na czym polega drugie największe na świecie spotkanie muzułmanów z Bangladeszu [ENG].
  4. Yiech Pur Biel, biegacz, który przeżył sudańską wojnę domową i uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio, działa na rzecz stworzenia obiektów sportowych w obozach dla uchodźców na całym świecie i wzbudzania aspiracji olimpijskich [ENG].
  5. Członek prawicowej niemieckiej AfD opuszcza szeregi partii i przechodzi na islam [ENG].
  6. Jak wygrać konkurs piękności wielbłądów w Arabii Saudyjskiej i za co grozi dyskwalifikacja? [ENG]
  7. Plamy koloru przekształcają egipskie dzielnice w żywe dzieła sztuki – w Kairze ruszył „Project Happiness”, mający na celu przekształcanie egipskich miast na bardziej przyjazne i kolorowe. Zobaczcie pierwsze efekty [ENG].

Serdecznie dziękujemy Tomkowi, Mariannie, Łukaszowi, Ani i Sebastianowi za włączenie się w przygotowania weekendowego zestawienia linków! ❤

*   *   *

Poranne Linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata. Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s