Let's Talk Islam

Czy Saudowie eksportują radykalny islam do Europy? [WIDEO]

Fot. White House by Eric Draper.
O tym, w jaki sposób Arabia Saudyjska aktywnie wspiera i promuje idee salafizmu (wahabizmu) w Europie oraz o tym, co to dla nas oznacza – mówi w wywiadzie dla islamistablog.pl dr Łukasz Fyderek.

Myśleliście, że to już koniec naszych nowych pomysłów w Nowym Roku? Nic podobnego!

Od teraz poprzez Islamistę będziecie mieć także możliwość wysłuchania innych osób, które mają doświadczenie spotkania z muzułmanami i będą odpowiadać na nasze pytania o islam i Bliski Wschód. W ten sposób chcemy poszerzać tak potrzebną dzisiaj debatę publiczną o islamie i kulturze arabskiej o wypowiedzi znawców tematu.

Naszym pierwszym rozmówcą jest dr Łukasz Fyderek, politolog z Instytut Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ​ i dyrektor ds. badań w firmie doradztwa biznesowego East Analytics​.

Już wkrótce na blogu ukaże się cała nasza rozmowa z dr Fyderkiem, którego wypytywaliśmy o przemiany na Bliskim Wschodzie. Poruszaliśmy nie tylko problemy związane z Arabską Wiosną, ale także z wydarzeniami na Półwyspie Arabskim. Już teraz zobaczcie fragment naszej rozmowy z dr Fyderkiem na naszym nowym kanale na YouTube​.

Chcecie więcej? Subskrybujcie nasz kanał, żeby nie przegapić naszych kolejnych filmów. Koniecznie dajcie znać w komentarzach, co myślicie o naszym nowy projekcie! Jakie pytania sami zadalibyście dr Fyderkowi? Jakich innych gości chcielibyście posłuchać w rozmowie z Islamistą? Zostawcie swoje komentarze poniżej, na naszym profilu na Facebooku lub piszcie na islamistablog@gmail.com.

* * *

Dr Łukasz Fyderek – politolog, specjalizujący się w problematyce bliskowschodniej. Jest adiunktem w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ. Jest dyrektorem ds. badań w zespole East Analytics.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s