Informacje

Poranne Linki Islamisty – 24.01.2018

Zrzut ekranu 2018-01-23 o 23.04.37
Kadr z filmu „The Insult”. Fot. youtube.com
Dzień dobry! Oto poranna dawka dobrych linków do poczytania na dziś! Mamy garść wieści politycznych, bo w niektórych krajach arabskich szykują się wybory. Ale to nie wszystko. W końcu wczoraj ogłoszono nominacje do Oscarów.

Poranne linki – środa, 24.01.2018.

1. Ile Arabia Saudyjska wydaje na niemiecką broń? Ile z tej broni trafia na wojnę w Jemenie? O tym dowiecie się w najnowszym raporcie Deutsche Welle [ENG].

2. Nadchodzą wybory na Bliskim Wschodzie. Aktualny prezydent Egiptu, Abd al-Fattah as-Sisi, zapowiedział że weźmie udział w wyborach zaplanowanych na marzec. Za to w Iraku zapowiedziano wybory parlamentarne na maj. Zarówno decyzje władz irackich, jak i Sisiego wywołują ogromne kontrowersje [PL].

3. Zamieszanie wokół Jerozolimy trwa. USA mówi jedno, a UE – drugie. Przeczytajcie oświadczenie wiceprezydenta USA, Mike’a Pence’a oraz wysokiego przedstawiciela UE do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa, Federici Mogherini [PL].

4. Nominacja do Oscara za najlepszy film nie-anglojęzyczny dla wzbudzającego kontrowersje filmu z Libanu! Poczytajcie o The Insult [ENG].

*   *   *

Poranne Linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata. Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s