Informacje

Poranne Linki Islamisty – podziel się dobrą informacją!

Sarajewo, Bośnia. Fot. Kashklick via Foter.com / CC BY-NC.
Ruszamy z kolejną nowością na Islamiście. W poniedziałki, środy i soboty będę podsyłać Wam moje Poranne Linki, czyli teksty, które przyciągnęły moją uwagę podczas porannej prasówki.

Islamista powstał po to, żeby dzielić się informacjami i wiedzą oraz tworzyć społeczność kulturalnej dyskusji o islamie i kulturze arabskiej. Jednak informacji, które chciałabym podać dalej, wyłapuję w ciągu dnia tak wiele, że nie wszystkie ciekawe wieści ze świata arabskiego mają szansę zostać opublikowane na blogu. Ponadto przysyłacie mi tak wiele linków wartych uwagi, że nie mogę ich zatrzymywać tylko dla siebie.

Dlatego od dzisiaj trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty – zapraszam Was do wspólnego tworzenia Porannych Linków Islamisty: listy ciekawych tekstów z internetu do poczytania przy porannej kawie, w tramwaju, w drodze na zajęcia czy podczas przerwy w pracy.

Dziś pierwsza odsłona.

Poranne Linki – poniedziałek, 22 stycznia:

  1. Turcja rozpoczęła atak na kurdyjskie miasto Afrin w Syrii – tureckie wojsko wkroczyło do Syrii z artylerią i czołgami [ENG]: http://nyti.ms/2rsA6vI.
  2. Widzieliście film „Timbuktu„? To ucieszycie się, że po 6 latach od zakazów fundamentalistów muzyka znowu wraca do Mali [ENG]: http://bit.ly/2DMzDqE.
  3. New Yorker podsumowuje rok polityki Donalda Trumpa na Bliskim Wschodzie [ENG]: http://bit.ly/2rtYjC0.
  4. Po wizycie Erdogana w Krakowie powstanie pomnik osmańskiej armii? [PL]: http://bit.ly/2mYmJOq.

*   *   *

Poranne Linki to cykl wpisów, w których trzy razy w tygodniu dzielę się z Wami dobrymi lekturami z internetu na tematy związane z kulturą arabską, islamem i aktualnymi wydarzeniami ze świata. Natknąłeś się na interesujący linki? Czytałeś rano coś dobrego? Podziel się! Zostaw swój link w komentarzu, wyślij w wiadomości na Facebooku lub na islamistablog@gmail.com. Dzielmy się rzetelnymi informacjami i dobrą lekturą!

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s